Мораторий на экспорт леса-кругляку необходимо сохранить и усилить борьбу с контрабандой – эколог

Читати українською
Древесина

Україна має не лише зберегти, а й посилити мораторій на експорт лісу-кругляка. Про це заявив віце президент професійної асоціації екологів України Валентин Щербина.

«Не тільки зберегти, а посилити мораторій, і в частині не тільки кругляка. Бо там між визначенням кругляка як такого силами Держлісагентства і лісових генералів запроваджуються дуже серйозні маніпуляції, які дозволяють вивозити практично все. Допустимо, ліс-кругляк – це 3 метри, а два по 1,5 – це вже не ліс-кругляк. Для тарної дощечки, для паркету розпиляна на 1,5- чи 2-метровки колода трьохметрова чи чотирьохметрова - і вже можна. То це маніпуляції», - розповів Щербина.

Він також наголосив: внаслідок незаконного вивезення лісу Україна втрачає не лише екоресурс, а й фінансовий, адже кошти від вивезення деревини не надходять до бюджету. Тож, на його думку, потрібно посилити боротьбу з контрабандою лісу, а також роботу з міжнародними партнерами України, щоб вони не купували незаконно вивезену деревину.

«Польща, Угорщина, Румунія, зберігаючи власні ліси, купляють в Україні деревину, частина якої завідомо крадена, в тому числі з Чорнобильської зони відчуження, переробляють і навіть експортують її далі», - сказав Щербина.

Еколог зазначив: якщо ми не переглянемо державну політику щодо збереження лісів, матимемо серйозну екологічну проблему. За його словами, в межах відновлювальної здатності екосистеми за один рік можна вибрати якусь кількість деревини, яка щороку приростає. Якщо ж цю норму хронічно перевищувати, наслідком стануть руйнування екосистеми і невиконання нею важливих для життя людини екосистемних функцій - кліматорегулюючих, водозахисних, протиерозійних, рекреаційних та ще багатьох інших, усьго до 80 таких функцій можна нарахувати, крім сировинної..

«Грубо кажучи, в рік приростає в кварталі певна кількість метрів кубічних – їх можна використати, більше брати не можна. Тоді лісові ресурси у нас від екосистемних послуг надходять до економіки стало і безперервно. Якщо перевищувати ці нормативи, тоді, звичайно, ми виснажуємо, і екосистема перестає самовідновлюватися», - пояснив Щербина.

Раніше народний депутат з фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк заявив, що вирубка лісів в Україні набула загрозливих масштабів, тож нам потрібна чітка державна політика у сфері їх охорони, інакше вони будуть втрачені.

Нагадаємо, у 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (ліси-кругляка) на 10 років. Проте пізніше у парламенті було зареєстровано проект №4197-д про ринок деревини, у якому є пункт про зняття мораторію на експорт. Не в останню чергу – через тиск ЄС, який потребує сировини з України.

У свою чергу, заступник міністра економіки, торговий представник Тарас Качка заявив, що Євросоюз часом діє егоїстично, захищаючи власний ринок – адже, наприклад, вони залісняють власні території, але вимагають від України зняти мораторій на експорт. Тому українська влада має знайти баланс між цими ініціативами та розвитком економіки, і насамперед захищати власний ринок.


Арсений Пушкаренко о главной задача Глобального саммита мира: "Засвидетельствовать незыблемость международного права"

Безжалостная агрессии рф ставит под угрозу окружающую среду: Госэкоинспекция обновила еженедельную инфографику

Государственный парк-памятник "Межигорье" откроется для посетителей в мае

Сотрудники Госэкоинспекции прошли обучение по обеспечению гендерного равенства

Министр Руслан Стрелец с коллегами из Госэкоинспекции высадили молодые дубы возле дома, где когда-то жил Тарас Шевченко

Руководство Госэкоинспекции приняло участие в акции "Шевченко объединяет Украину": важный шаг в сохранении окружающей среды

К акции "Шевченко объединяет Украину" присоединились руководство Минсреды, Госэкоинспекция и народные депутаты

Впервые за десятилетие все доходы направят в госбюджет: в мае заработает парк-памятник "Межгорье"

В столице прошла важная экологическая акция ко Дню окружающей среды

К общеукраинской экологической акции "Шевченко объединяет Украину" присоединились Житомирщина и Ровенская

Очередной этап всеукраинского исследования «Зеленые управленцы: кадры для зеленого восстановления Украины» прошел в Киеве

Изъято 1,5 километра сеток: Госэкоинспекция пресекла очередные попытки браконьерства

"Дубы Шевченко объединяют Украину": Госэкоинспекция присоединилась к акции в Черкасской области

Руслан Стрелец о движении Украины в ЕС в условиях войны: "Маховик" реформы запущен"

"Не ожидается": украинские спецслужбы не подтверждают, что Иран нападет на Израиль в ближайшие дни

Ужасные масштабы уничтожения леса россиянами на Лиманском направлении: очередной акт экоцида

В Комитете по экологической политике обсудили восстановление Украины по принципам зеленого восстановления

Елена Криворучкина: Украина должна восстанавливаться по принципу "Отстроить лучше и экологичнее, чем было"

Руслан Стрелец подчеркнул важность реформирования экологического контроля: "Обеспечить защиту природы полного цикла"

Показать еще