Война депутата против кофейни: кто кого? - СМИ

Читати українською
Война депутата против кофейни: кто кого? -  СМИ

Про це пише сайт Хрещатик. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція Politeka.net не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Чи справді в Києві йде боротьба з нелегальними МАФами – це питання дискусійне. А ось що цілковито безперечно – так це те, що в столиці йде боротьба з МАФами абсолютно законними. У всякому разі, тоді, коли це потрібно якийсь впливової персони.

Це повною мірою ілюструє історія пригод однієї київської кав’ярні – у всіх інших випадках зовсім звичайної та нічим не примітної.

Почалося все з того, що кілька МАФів були прибрані від Виставкового центру за наполяганням мера міста. З точки зору закону до них не було ніяких претензій, так що їм просто запропонували для розміщення інші місця. Кав’ярню, про яку йде мова, направили на вулицю Голосіївську, будинок 13.

Ось тільки за цією адресою вже розташовувалася інша кав’ярня – на цей раз нелегальна. Здавалося б, за законом вона повинна була поступити їй місце. На жаль, закон і реальність в Києві найчастіше пов’язані між собою вельми слабо. І незаконний МАФ не тільки не поступився місцем, але і не побажав терпіти конкуренцію. Проти кав’ярні була розпочата кампанія справжнього терору.

За даними обізнаних джерел, за цією кампанією стоїть особа і справді впливова – Олеся Пинзеник, депутат Київради від партії «Удар» (в політичному дівоцтві – теж депутат Київради, але від «Самопомочі»). Одним словом, це людина, яка має у своєму розпорядженні деякі можливости.

Почалося все відносно невинно – з протестів активістів. «Що ж тут такого? – запитаєте ви. – Україна – вільна країна, тут кожен може протестувати проти того, що вважає неправильним». І справді, протест – справа цілком нормальна (неясно, правда, чому не було протестів проти сусіднього нелегального МАФу), але тільки до тих пір, поки залишається в рамках закону. А тут події незабаром перейшли за ці рамки.

У хід пішли вже відверто кримінальні методи. У кав’ярні били скло, обрізали дроти, ламали кондиціонер і всіляко заважали працювати.

Тим часом пані Пинзеник спробувала використовувати свій депутатський статус і домогтися від «Київблагоустрію», щоб він зніс конкуруючу торгову точку. Ось тільки ця хитрість обернулася проти неї самої – в результаті знесений був саме той незаконний МАФ, на захист якого вона вступала. Збіг адрес зіграло злий (втім, в цьому випадку скоріше добрий) жарт.

Але історія на цьому не закінчилася. Олеся Пинзеник продовжує тиснути й на «Київблагоустрій», і на адміністрацію Голосіївського району, домагаючись знесення багатостраждальної кав’ярні. Впирається все тільки в те, що у кав’ярні всі документи – в повному порядку.

Тітушки, втім, в документи не заглядають – у них свої методи. І вони як і раніше не припинили війну проти МАФу. Зовсім недавно там був влаштований справжній погром – в кав’ярню, виламавши її вітрину, закинули величезний контейнер для сміття.

Фіналу у цій історії поки що немає. Все залишається, як і було. Кав’ярня стоїть на колишньому місці, і навіть намагається якось працювати. Олеся Пинзеник продовжує засідати в Київраді. Закон продовжує мовчати.

Одним словом, все як завжди.


Глава Министерства защиты окружающей среды Светлана Гринчук сообщила об углублении сотрудничества с Азербайджаном

Светлана Гринчук рассказала о двойных вызовах перед Украиной: Преодолеть последствия агрессии рф и построить новую климатическую политику

Найти новых союзников: Светлана Гринчук провела ряд встреч с партнерами по защите окружающей среды

Глава Министерства защиты окружающей среды Светлана Гринчук рассказала об ущербе украинской природе за 1000 дней полномасштабного вторжения

Госэкоинспекция предотвратила незаконный отлов рыбы: браконьеров взяли с поличным

Глава Министерства защиты окружающей среды Светлана Гринчук о незаконной отчетности россии: "Подрывает целостность и надежность Парижского соглашения"

Госэкоинспекция предотвратила браконьерство в "Тузловских лиманах": убытки на 18 миллионов гривен

Формула мира важна не только для Украины: Светлана Гринчук рассказала о главных аспектах Климатического саммита COP29

Госэкоинспекция о самых громких нарушениях недели: загрязнение земель, вырубка деревьев, лов рыбы

Медучреждениям Одессы доставили партию гуманитарного груза - БФ «Надежда» Валерия Дубиля продолжают помогать больницам

Госэкоинспекция выставила претензию столичному крематорию: выбросы не сократили

Госэкоинспекция прекратила масштабное нарушение: незаконный отлов рыбы более чем на миллион гривен

Елена Криворучкина на COP29: Мир должен остановить российский экоцид

На Конференции СОР29 в Баку официально открыли Национальный павильон Украины

COP29: Украина и международные партнеры запускают новые проекты для оценки экологического ущерба от войны

Украина представит павильон на крупнейшей климатической конференции: Формула мира и цифровые инновации

Госэкоинспекция привлекает к ответственности недобросовестных предпринимателей: направлен иск на три миллиона гривен

Госэкоинспекция рассказала о самых резонансных нарушениях на прошлой неделе: убытков на сумму 122 млн гривен

Госэкоинспекция обнаружила незаконную вырубку леса более чем на 83 миллиона гривен в Ивано-Франковской области

Показать еще