Нардеп Пушкаренко: Серпень для України став проривним на міжнародній арені, осінь повинна стати ще більш потужною

Читать на русском
Арсеній Пушкаренко

Упродовж серпня Україна досягла колосальних результатів на міжнародній арені, наголосив у своєму виступі з трибуни Верховної Ради України заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Насамперед справжній прорив на Глобальний Південь відбувся у Джидді під час зустрічі політичних та безпекових радників лідерів понад 40 країн світу. Це дійсно фундаментальний результат для України! Згодом — потужний візит Президента Володимира Зеленського до північноєвропейських країн. Відбулися продуктивні переговори у Швеції щодо спільного виробництва броньованих військових автомобілів CV-90, які вже ефективно допомагають нашим захисникам наближати Перемогу. Також є блискучі досягнення у Нідерландах, які передають нам винищувачі F-16. До речі, під час нещодавнього виступу в Українському парламенті Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підтвердила та завірила, що Данія, як і Нідерланди, передають нам F-16, і наші пілоти вже навчаються керувати цими літаками», — заявив політик.

На його думку Афінська декларація, яку підписали 11 країн, фактично сформувала новий порядок денний у стосунках України – Балкани.

«Так склалося історично, що росія мала значний вплив як на країни Глобального Півдня, так і на Балканський регіон. Однак після особистої зустрічі Президента Зеленського з лідерами цих країн та підписання Афінської декларації було чітко зафіксовано, що всі країни цього регіону підтримують суверенітет і територіальну цілісність України в межах кордону 1991 року», — підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Він окремо звернув увагу на двосторонню зустріч Президента Зеленського з Президентом Вучичем, після якої Сербія підтвердила, що вона підтримує територіальну цілісність України. «Це дуже важливо, адже вплив росії на Сербію історично був і залишається значним. Утім, не менш важливою є й двостороння декларація з Грецією, яка стала 23-ю країною-членом Альянсу, що підтримала наш вступ до НАТО», — зауважив народний депутат.

Загалом сьогодні вже понад 70 країн долучилися до підтримки Формули миру Президента Володимира Зеленського. Арсеній Пушкаренко вважає, що цього вдалося досягти завдяки потужній роботі особисто Президента, команди Офісу Президента України на чолі з Андрієм Єрмаком та Міністерства закордонних справ України. Також він відзначив важливу роль Верховної Ради України у просуванні Формули миру на міжпарламентському рівні.

«Серпень для України став проривним на міжнародній арені, осінь повинна стати ще більш потужною. Очікуємо на проведення Генеральної асамблеї ООН, а також на турне нашого Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Південної Америки. А головне — з великими надіями готуємося до Глобального саміту миру за формулою Президента Володимира Зеленського», — зазначив нардеп Пушкаренко.


Від оборони до інвестицій: Україна та Велика Британія створюють спільний фронт у сфері критичних мінералів

Майже 2,5 мільйона збитків: на Житомирщині екоінспектори виявили незаконну вирубку 158 дерев

Фінансова екологія: у Києві обговорять, як отримати "5-7-9" та відповідати новим ESG-вимогам Світового банку

Понад тисячу зрубаних дерев: прокуратура вимагає стягнути 1,8 млн грн з лісоруба-браконьєра на Житомирщині

Екологічний тиждень збитків: Держекоінспекція нарахувала понад 16 мільйонів гривень шкоди за сім днів

Захист довкілля під контролем ветеранів: Уряд запустив екологічний експеримент у шести областях

Ніякого полювання під час війни: Держекоінспекція Полісся жорстко контролює мисливські угіддя

Мільйонні претензії до громад: Держекоінспекція прозвітувала про тотальну війну з лісовими браконьєрами

Екологічна катастрофа під Житомиром: інспектори виявили гігантське стихійне звалище площею понад 1000 "квадратів"

В Сулинському заказнику затримали браконьєрів, які завдали шкоди на 2,5 мільйона гривень: спіймали на гарячому

Вперше на Житомирщині: школярі присягнули стати "Омбудсманами" та захищати права дітей

Екоінспектори та громади об'єднують зусилля: на Житомирщині тестують нову модель екологічного контролю

Понад 13 мільйонів збитків за тиждень: Держекоінспекція про масштабні порушення законодавства

Зелене відновлення України - нові можливості для ветеранів війни та розвитку економіки

На Житомирщині вандали вирубали 17 дубів уздовж залізниці: збитки – понад 360 тисяч гривень

Від обіцянок до мільярдів: Єгор Перелигін заявив про запуск механізму Американо-Українського інвестиційного фонду

Екоінспектори перервали незаконну рибалку: у Сулінському заказнику вилучили кілометри сіток, збитки – 1,6 мільйона гривень

Відкрито Пункт екологічного контролю (ПЕК) на Черкащині

Екоцид на Житомирщині: двоє чиновників отримали підозри за незаконне рубання 2600 дерев, збитки – 14,6 млн грн

Показати ще