ЮНЕСКО допоможе Україні оцінити втрати культурного надбання та захистити його від війни

Читать на русском
ЮНЕСКО допоможе Україні оцінити втрати культурного надбання та захистити його від війни

26 жовтня з 10:00 до 18:00 у Києві відбудеться публічне обговорення проблем збереження і захисту історико-культурного надбання України в умовах російської агресії.

«Конференція має стати платформою для обміну досвідом вітчизняних і міжнародних експертів, які досліджували питання захисту нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей в умовах війни», — повідомили про цілі заходу організатори міжнародної науково-практичної конференції «Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація».

Україну на конференції представлятимуть Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України (раніше очолювала музей Ханенків, що постраждав від масованого ворожого обстрілу Києва 10 жовтня), генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська та ін.

Спікерами заходу будуть і представники українських міст, історико-культурний спадок яких зазнав суттєвих втрат внаслідок війни. Зокрема, очікуються виступи музейників та істориків Чернігова, Харкова, Одеси й Маріуполя, історичні пам’ятки яких найбільше постраждали від масованих ворожих обстрілів.

Експерти з Польщі та Німеччини розкажуть про досвід повоєнного відновлення історичного та культурного надбання міст, знищених під час Другої світової війни, а представники Грузії та Сирії поділяться досвідом порятунку культурної та історичної спадщини в умовах сучасних воєн.

Серед учасників заходу будуть і ті, від кого залежить можлива міжнародна допомога Україні. Спеціальні гості конференції: Стін Норлов – голова Офісу Ради Європи в Україні, Хакан Ширер Демір — консультант Ради Європи й Олександра Фебіґ — представник Міжнародного альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту.

Окрім обміну досвідом, учасники заходу планують обговорити механізми оцінки для майбутнього стягнення репарацій із країни-агресорки. Про які суми йтиметься – дізнаємося вже незабаром.

Організатор конференції — столичний Департамент охорони культурної спадщини, головний партнер — Dovgiy Family Office, інвестиційна компанія родини Довгих, які беруть активну участь у захисті історико-культурних об’єктів Києва, зокрема допомагають урятувати після обстрілів експозиції природничого музею. Саме благодійний фонд родини Довгих «Можемо разом» профінансував зведення споруд для захисту від ворожих обстрілів історичних пам’яток столиці, серед яких монументи засновникам міста Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либеді на набережній Дніпра та на Майдані Незалежності. За сприяння фонду створено також захисну конструкцію для ікони Богородиці Нікопеї на Золотих Воротах та інших об’єктів культурної й історичної спадщини Києва.

Захід відбудеться під егідою UNESCO. Пряма трансляція конференції буде доступною на YouTube-каналі столичного Департаменту охорони культурної спадщини.


Фінансова екологія: у Києві обговорять, як отримати "5-7-9" та відповідати новим ESG-вимогам Світового банку

Понад тисячу зрубаних дерев: прокуратура вимагає стягнути 1,8 млн грн з лісоруба-браконьєра на Житомирщині

Екологічний тиждень збитків: Держекоінспекція нарахувала понад 16 мільйонів гривень шкоди за сім днів

Захист довкілля під контролем ветеранів: Уряд запустив екологічний експеримент у шести областях

Ніякого полювання під час війни: Держекоінспекція Полісся жорстко контролює мисливські угіддя

Мільйонні претензії до громад: Держекоінспекція прозвітувала про тотальну війну з лісовими браконьєрами

Екологічна катастрофа під Житомиром: інспектори виявили гігантське стихійне звалище площею понад 1000 "квадратів"

В Сулинському заказнику затримали браконьєрів, які завдали шкоди на 2,5 мільйона гривень: спіймали на гарячому

Вперше на Житомирщині: школярі присягнули стати "Омбудсманами" та захищати права дітей

Екоінспектори та громади об'єднують зусилля: на Житомирщині тестують нову модель екологічного контролю

Понад 13 мільйонів збитків за тиждень: Держекоінспекція про масштабні порушення законодавства

Зелене відновлення України - нові можливості для ветеранів війни та розвитку економіки

На Житомирщині вандали вирубали 17 дубів уздовж залізниці: збитки – понад 360 тисяч гривень

Від обіцянок до мільярдів: Єгор Перелигін заявив про запуск механізму Американо-Українського інвестиційного фонду

Екоінспектори перервали незаконну рибалку: у Сулінському заказнику вилучили кілометри сіток, збитки – 1,6 мільйона гривень

Відкрито Пункт екологічного контролю (ПЕК) на Черкащині

Екоцид на Житомирщині: двоє чиновників отримали підозри за незаконне рубання 2600 дерев, збитки – 14,6 млн грн

Велетні серед хат: на Житомирщині зубрів, що гуляли селом, перегнали пішки 27 кілометрів заради порятунку

Держекоінспекція підрахувала збитки: за тиждень порушникам пред'явлено претензії на понад 3 мільйони гривень

Показати ще