Військовий експерт Олександр Мусієнко розповів, як можливо звільнити ЗАЕС від окупантів

Військовий експерт Олександр Мусієнко повідомив, що звільнення Запорізької АЕС військовим шляхом несе значні загрози.
Читать на русском
Військовий експерт Олександр Мусієнко розповів, як можливо звільнити ЗАЕС від окупантів

Про це він розповів на каналі «Легіст».

«Що з цим усім робити і як це виконати? Опцій не так багато, насправді. По-перше, один із дієвих кроків, як мені здається, - це домагатися на міжнародній площині, міжнародній арені санкцій проти росії. Не просо навіть проти росії, а проти «Росатому», тобто для того, аби росія не могла продовжувати будівництво своїх АЕС чи обслуговувати АЕС, які вони побудували», - повідомив Олександр Мусієнко.

За словами експерта, другий варіант з убезпечення й звільнення ЗАЕС – це миротворча місія, але для цього необхідна згода росії, якої вона не надасть. І наступний варіант, який, як зазначив Олександр Мусієнко, найбільш ризикований, несе найбільші виклики й загрози в процесі реалізації, - це військова операція України зі звільнення Запорізької АЕС.

«Як це зробити і які для цього потрібні інструменти? Це, звичайно, мають сказати військові, які можуть бути долучені, і сказати, чи це взагалі можливо. Наскільки я чув, теоретично це можливо. Інше питання в тому, що це ж несе ще, скажімо так, загрози, тому що ми розуміємо, по-перше, який це об’єкт критичної інфраструктури. І друге, це все ж таки, що ця операція може бути невдала», - заявив Олександр Мусієнко.

Як писала раніше Politeka, окупанти можуть втратити важливе місто: ЗСУ підійшли максимально близько.

Також Politeka повідомляла, що населення Придністров'я пішло у відмову: люди тікають від контрактів із російською армією.




Від оборони до інвестицій: Україна та Велика Британія створюють спільний фронт у сфері критичних мінералів

Майже 2,5 мільйона збитків: на Житомирщині екоінспектори виявили незаконну вирубку 158 дерев

Фінансова екологія: у Києві обговорять, як отримати "5-7-9" та відповідати новим ESG-вимогам Світового банку

Понад тисячу зрубаних дерев: прокуратура вимагає стягнути 1,8 млн грн з лісоруба-браконьєра на Житомирщині

Екологічний тиждень збитків: Держекоінспекція нарахувала понад 16 мільйонів гривень шкоди за сім днів

Захист довкілля під контролем ветеранів: Уряд запустив екологічний експеримент у шести областях

Ніякого полювання під час війни: Держекоінспекція Полісся жорстко контролює мисливські угіддя

Мільйонні претензії до громад: Держекоінспекція прозвітувала про тотальну війну з лісовими браконьєрами

Екологічна катастрофа під Житомиром: інспектори виявили гігантське стихійне звалище площею понад 1000 "квадратів"

В Сулинському заказнику затримали браконьєрів, які завдали шкоди на 2,5 мільйона гривень: спіймали на гарячому

Вперше на Житомирщині: школярі присягнули стати "Омбудсманами" та захищати права дітей

Екоінспектори та громади об'єднують зусилля: на Житомирщині тестують нову модель екологічного контролю

Понад 13 мільйонів збитків за тиждень: Держекоінспекція про масштабні порушення законодавства

Зелене відновлення України - нові можливості для ветеранів війни та розвитку економіки

На Житомирщині вандали вирубали 17 дубів уздовж залізниці: збитки – понад 360 тисяч гривень

Від обіцянок до мільярдів: Єгор Перелигін заявив про запуск механізму Американо-Українського інвестиційного фонду

Екоінспектори перервали незаконну рибалку: у Сулінському заказнику вилучили кілометри сіток, збитки – 1,6 мільйона гривень

Відкрито Пункт екологічного контролю (ПЕК) на Черкащині

Екоцид на Житомирщині: двоє чиновників отримали підозри за незаконне рубання 2600 дерев, збитки – 14,6 млн грн

Показати ще