Програма "економічний паспорт" це гра в популізм з народом - Южаніна

Через популістську програму президента «Економічний паспорт українця» з держбюджету будуть вилучені мільярди, що може стати причиною зменшення соціальних виплат. 
Читать на русском
1100южанина1

Про це на своїй сторінці в Facebook написала народний депутат, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, повідомляє Гордон.

«Не маючи ані належного розвитку економіки, ані достатньої кількості природних ресурсів, у Зеленського вирішили вкотре пограти з людьми в популізм. Підкреслюю: кошти, які буде спрямовано у Фонд майбутніх поколінь, буде забрано із загального фонду держбюджету, що однозначно призведе до ризику зменшення соціальних виплат», - написала Южаніна.

Вона нагадала, що схожі програми реалізуються у високо розвинутих країнах, зокрема Ірландії, Сінгапурі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Австралії та Кувейті. Проте в цих країнах сума, виплачена на користь дитини, коливається в межах 2-3 тисяч доларів. Крім ОАЕ, де величезні нафтові і газові ресурси дозволяють накопичити на рахунку громадянина, якому виповниться 18 років, до 100 тисяч доларів. В Україні ж, за задумом президента, з 2037 року планують виплачувати дітям по 625 тисяч гривень.

Депутат також звернула увагу на те, що запропонованим президентом законопроектом не гарантується збереження грошей, які накопичуватимуться у Фонді майбутніх поколінь, більше того, виписано навіть можливість банкрутства компаній, які обслуговуватимуть Фонд.

«До речі, вартість послуг таких компаній (в тому числі приватних) до 2037 року становитиме майже 35 млрд гривень, джерелом фінансування яких буде Фонд, тобто фактично це дитячі гроші», - додала Южаніна.

Раніше економіст Олександр Охріменко заявив, що кошти, які українці отримають за президентською програмою про «економічний паспорт» через 16 років, можуть знецінитись, тож виплати будуть мізерними.

Водночас народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що економічний паспорт – це виключно піар-проект президента, який дискримінує українських дітей за роком народження.

Нагадаємо, 6 грудня президент вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо запровадження "економічного паспорта українця". Ініціатива передбачає відкриття для дітей, народжених з 1 січня 2019 року, рахунків на яких накопичуватимуться кошти від рентних платежів. Ці кошти діти зможуть використати після досягнення повноліття на освіту чи житло.


Від оборони до інвестицій: Україна та Велика Британія створюють спільний фронт у сфері критичних мінералів

Майже 2,5 мільйона збитків: на Житомирщині екоінспектори виявили незаконну вирубку 158 дерев

Фінансова екологія: у Києві обговорять, як отримати "5-7-9" та відповідати новим ESG-вимогам Світового банку

Понад тисячу зрубаних дерев: прокуратура вимагає стягнути 1,8 млн грн з лісоруба-браконьєра на Житомирщині

Екологічний тиждень збитків: Держекоінспекція нарахувала понад 16 мільйонів гривень шкоди за сім днів

Захист довкілля під контролем ветеранів: Уряд запустив екологічний експеримент у шести областях

Ніякого полювання під час війни: Держекоінспекція Полісся жорстко контролює мисливські угіддя

Мільйонні претензії до громад: Держекоінспекція прозвітувала про тотальну війну з лісовими браконьєрами

Екологічна катастрофа під Житомиром: інспектори виявили гігантське стихійне звалище площею понад 1000 "квадратів"

В Сулинському заказнику затримали браконьєрів, які завдали шкоди на 2,5 мільйона гривень: спіймали на гарячому

Вперше на Житомирщині: школярі присягнули стати "Омбудсманами" та захищати права дітей

Екоінспектори та громади об'єднують зусилля: на Житомирщині тестують нову модель екологічного контролю

Понад 13 мільйонів збитків за тиждень: Держекоінспекція про масштабні порушення законодавства

Зелене відновлення України - нові можливості для ветеранів війни та розвитку економіки

На Житомирщині вандали вирубали 17 дубів уздовж залізниці: збитки – понад 360 тисяч гривень

Від обіцянок до мільярдів: Єгор Перелигін заявив про запуск механізму Американо-Українського інвестиційного фонду

Екоінспектори перервали незаконну рибалку: у Сулінському заказнику вилучили кілометри сіток, збитки – 1,6 мільйона гривень

Відкрито Пункт екологічного контролю (ПЕК) на Черкащині

Екоцид на Житомирщині: двоє чиновників отримали підозри за незаконне рубання 2600 дерев, збитки – 14,6 млн грн

Показати ще