РНБО має врегулювати ситуацію з незаконним видобутком нафти "Бориславською нафтовою компанією" – громадянська організація

Активісти громадської організації "Суспільства свідомих громадян" просить Раду національної безпеки та оборони (РНБО) перевірити "Бориславську нафтову компанію" через видобуток нафти і газу у Львівській області без ліцензії.
Читать на русском
недра, нефть

Як повідомляє Obozrevatel, про це йдеться в листі "товариства свідомих громадян" до Ради національної безпеки і оборони.

"В Україні зареєстровано та веде діяльність спільне підприємство "Бориславська нафтова компанія", сумно відоме тим, що всупереч вимогам ресурсного та екологічного законодавства веде свою діяльність, грабуючи природні багатства України", - йдеться у ньому.

Зазначається, що спецдозвіл "Бориславської нафтової компанії" на видобуток вуглеводнів на Стинавському нафтовому родовищі припинив діяти 20 січня 2018 року, проте компанія продовжує здійснювати видобуток вуглеводнів і досі, не сплачуючи з них податки.

За час ведення діяльності без спецдозвілу "Бориславська нафтова компанія" видобула близько 40 млн куб. м газу та 50 тис. тонн нафти.

"При цьому через незаконний видобуток корисних копалин відкривалася велика кількість кримінальних проваджень, які через бездіяльність правоохоронних органів не досягли жодної процесуальної мети, а Окружний адміністративний суд Києва ухвалював свої рішення на користь компанії", - зазначають активісти.

Крім того, 23 листопада Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення, яким фактично змушує Державну геологічну службу видати "Бориславській нафтовій компанії" спецдозвіл на видобуток вуглеводнів, фактично замінюючи собою виняткові повноваження Державної служби геології та надр України.

"Інформуючи про критичну та тривожну ситуацію, що склалася навколо "Бориславської нафтової компанії", просимо РНБО вжити заходів, спрямованих на врегулювання ситуації та відновлення режиму законності та ліквідацію схем пограбування національних багатств", - підсумували у листі.


Від оборони до інвестицій: Україна та Велика Британія створюють спільний фронт у сфері критичних мінералів

Майже 2,5 мільйона збитків: на Житомирщині екоінспектори виявили незаконну вирубку 158 дерев

Фінансова екологія: у Києві обговорять, як отримати "5-7-9" та відповідати новим ESG-вимогам Світового банку

Понад тисячу зрубаних дерев: прокуратура вимагає стягнути 1,8 млн грн з лісоруба-браконьєра на Житомирщині

Екологічний тиждень збитків: Держекоінспекція нарахувала понад 16 мільйонів гривень шкоди за сім днів

Захист довкілля під контролем ветеранів: Уряд запустив екологічний експеримент у шести областях

Ніякого полювання під час війни: Держекоінспекція Полісся жорстко контролює мисливські угіддя

Мільйонні претензії до громад: Держекоінспекція прозвітувала про тотальну війну з лісовими браконьєрами

Екологічна катастрофа під Житомиром: інспектори виявили гігантське стихійне звалище площею понад 1000 "квадратів"

В Сулинському заказнику затримали браконьєрів, які завдали шкоди на 2,5 мільйона гривень: спіймали на гарячому

Вперше на Житомирщині: школярі присягнули стати "Омбудсманами" та захищати права дітей

Екоінспектори та громади об'єднують зусилля: на Житомирщині тестують нову модель екологічного контролю

Понад 13 мільйонів збитків за тиждень: Держекоінспекція про масштабні порушення законодавства

Зелене відновлення України - нові можливості для ветеранів війни та розвитку економіки

На Житомирщині вандали вирубали 17 дубів уздовж залізниці: збитки – понад 360 тисяч гривень

Від обіцянок до мільярдів: Єгор Перелигін заявив про запуск механізму Американо-Українського інвестиційного фонду

Екоінспектори перервали незаконну рибалку: у Сулінському заказнику вилучили кілометри сіток, збитки – 1,6 мільйона гривень

Відкрито Пункт екологічного контролю (ПЕК) на Черкащині

Екоцид на Житомирщині: двоє чиновників отримали підозри за незаконне рубання 2600 дерев, збитки – 14,6 млн грн

Показати ще