Павло Щелін порівняв функції сучасної держави та до 16 століття

Читать на русском
Павло Щелін порівняв функції сучасної держави та до 16 століття

Аспірант Центрально-Європейського університету у Відні Павло Щелін заявив, що лише після 16 століття у держави як поняття з’явилися якісь амбітні завдання.

Про це він розповів у програмі «Романенко. Бесіди» з Юрієм Романенком.

Як пояснює експерт, до 16 століття у держави не було таких амбітних завдань, як сьогодні. «Просто не було філософського базису, щоб навіть помислити собі таке», - підкреслює він. Раніше, розповідає Павло Щелін, функцією держави було радше реагування на різні кризи, наприклад, на нестачу зерна, брак коштів, невдоволення робітників.

Водночас до 16 століття, каже він, поступово з’являлося та міцнішало бажання бути цивілізатором. «Тобто зростає бажання «оцивілізовувати», насаджувати цей порядок зверху. І поступово на цей момент ми бачимо радикальну зміну парадигми на природу держави. Їх лише дві: реактивна та активна», - пояснює Павло Щелін. Тобто, додає він, еліти вважали себе суб’єктами, що повинні змінювати суспільство зверху вниз.

Як повідомляла Politeka, Щелін розповів про погляди Томаса Гоббса на державу як механізм страху та примусу.

Також Politeka писала про те, що Кириченко розповіла, як українцям прийти до політичної нації.


Від оборони до інвестицій: Україна та Велика Британія створюють спільний фронт у сфері критичних мінералів

Майже 2,5 мільйона збитків: на Житомирщині екоінспектори виявили незаконну вирубку 158 дерев

Фінансова екологія: у Києві обговорять, як отримати "5-7-9" та відповідати новим ESG-вимогам Світового банку

Понад тисячу зрубаних дерев: прокуратура вимагає стягнути 1,8 млн грн з лісоруба-браконьєра на Житомирщині

Екологічний тиждень збитків: Держекоінспекція нарахувала понад 16 мільйонів гривень шкоди за сім днів

Захист довкілля під контролем ветеранів: Уряд запустив екологічний експеримент у шести областях

Ніякого полювання під час війни: Держекоінспекція Полісся жорстко контролює мисливські угіддя

Мільйонні претензії до громад: Держекоінспекція прозвітувала про тотальну війну з лісовими браконьєрами

Екологічна катастрофа під Житомиром: інспектори виявили гігантське стихійне звалище площею понад 1000 "квадратів"

В Сулинському заказнику затримали браконьєрів, які завдали шкоди на 2,5 мільйона гривень: спіймали на гарячому

Вперше на Житомирщині: школярі присягнули стати "Омбудсманами" та захищати права дітей

Екоінспектори та громади об'єднують зусилля: на Житомирщині тестують нову модель екологічного контролю

Понад 13 мільйонів збитків за тиждень: Держекоінспекція про масштабні порушення законодавства

Зелене відновлення України - нові можливості для ветеранів війни та розвитку економіки

На Житомирщині вандали вирубали 17 дубів уздовж залізниці: збитки – понад 360 тисяч гривень

Від обіцянок до мільярдів: Єгор Перелигін заявив про запуск механізму Американо-Українського інвестиційного фонду

Екоінспектори перервали незаконну рибалку: у Сулінському заказнику вилучили кілометри сіток, збитки – 1,6 мільйона гривень

Відкрито Пункт екологічного контролю (ПЕК) на Черкащині

Екоцид на Житомирщині: двоє чиновників отримали підозри за незаконне рубання 2600 дерев, збитки – 14,6 млн грн

Показати ще