Зе vs УДАР: хто кого? Чернівці вже визначилися, — Сергій Пархоменко

Читати українською
Зе vs УДАР: хто кого? Чернівці вже визначилися, — Сергій Пархоменко

Все чіткіше простежується, що ЗеКоманда значно поступається позиціями. Утримувати вплив і управління вдається завдяки адмінресурсу, який поки знаходиться в руках «слуг». Але недавня, очевидна конфронтація Віталія Кличка щодо ОП, що переросла у відкритий конфлікт Кличко-Зеленський, дала перші сигнали: активізувала процес перетворення партійної структури УДАРу, про це в блозі на "Цензор.Нет" пише Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД.

«Мер мерів» уже взяв потужний політичний курс, який почав з "розпилу" регіонів. Чернівці вже визначилися - зробили ставку на Кличка, точніше домовилися. Мова про резонансне призначення нового голови обласної парторганізації в Чернівцях. Тепер УДАРом Чернівців керує Валерій Чинуш, популярність до якого прийшла в «90-х», там він і отримав хороший досвід (гідний справжнього політика) в частині ОЗУ, договірних схем, рейдерства, кришування.

Той факт, що Чинуш черговий раз змінив політичне забарвлення, особливо нікого не дивує, в його випадку це цілком звичайна ситуація. Офіційно Валерій Чинуш був у партії «Наша Україна», потім в «Рідне місто», а неофіційно - і в «Солідарності», і в «Слузі народу». Адже зовсім неважливо, під яким прапором стояти на фінансових потоках свого регіону. Але не бути членом партії й різко очолити її обласний осередок - це вже дійсно дивно. Тим більше, до цього Чинуш був рядовим членом партії ліберальних поглядів місцевого рівня, а тепер очолив обласне представництво правоцентристського УДАРу Віталія Кличка.

Як правило, така посада обіцяє перспективи потрапляння до виборчого списку кандидатів від партії під прохідним номером або ж можливість потрапити у вищий ешелон державної влади в разі перемоги на виборах. За великим рахунком Чинуш для Кличка дуже непоганий варіант, він - яскравий представник «буковинського клану», один з найбагатших людей регіону, має вагу і вплив в області. У нього є досвід і всі ресурси для проведення виборчої компанії, навіть свої спортивні та громадські організації та активісти. А для Чинуша Віталій Кличко - квиток у велику політику.

Але в цій історії не зрозуміло одне: фактично Валерій Чинуш - людина Іллі Павлюка, той же, в свою чергу, є дуже близьким до Президента і, за інформацією ЗМІ, курує і впливає на безліч процесів в країні (зокрема тих, які ведуть до грошей, великих грошей). Виходить, що сам Павлюк "дозволив" Чинушу примкнути до Кличка. Схоже, що Зе по-тихеньку списують з рахунків - перший і, варто зауважити, дуже ресурсний регіон у них вже вибили.

Популярные статьи сейчас

Погода резко ухудшится, украинцев предупредили об опасности и назвали даты: «Рекомендуется…»

Оборвалась жизнь актера из "Бойцовского клуба" и легенды рок-музыки, все случилось на глазах у родных: "Этой ночью..."

Репяхова обмолвилась, будет ли после их конфликта с Виктором Павликом свадьба: "Все чаще задумываюсь..."

"Будет не хватать ее улыбки": оборвалась жизнь актрисы и модели, которая запомнилась ролями в рекламе

Показать еще

В даному випадку, Павлюк передає в УДАР не тільки Чинуша, а потужну групу впливу: Чинуши-Продани-Брязкали-Осачуки-Михайлишини. Це справжні господарі регіону, яким дозволено абсолютно все. Вони побудували могутню бізнес-імперію і повністю узурпували всі процеси в області. Факти зловживань цієї групи активно обговорюються тільки в ЗМІ і свідчать про те, що їхнє становище дозволяє розширювати масштаби свого бізнесу, використовуючи кошти держбюджету, не платити податки, обходити законні умови місцевих аукціонів і тендерів, купувати землю й ігнорувати погашення боргів перед муніципалітетом і т.д.

З огляду на те, що навіть близьке довірене коло Президента починає шукати запасні аеродроми та зливатися під більш перспективного гравця - вони або прогнозують його крах, або самі ж його і планують. Тому неможливо уявити, що чекає Зеленського вже цієї осені.


Нам надо сохранить мораторий на экспорт леса и обеспечить работой собственных производителей - эксперт

НКРЭКУ должна немедленно показать результаты проверки Гарпока по невыплате 3 млрд грн отрасли ВИЭ - Кучеренко

«Энергетический омбудсмен» объяснил причины отключений электроэнергии в Украине

МВД Украины заключило меморандум с Международным центром обороны и безопасности Эстонии

Руслан Бизяев предположил, с каким сообщением Блинкен прилетел к Зеленскому в Киев

Человек, который заказывает приворотный обряд, берет на себя грех, - медиум

Храм УПЦ разгромили в Закарпатской области: подробности

Если Укрзализныця хочет зарабатывать на перевозках, она должна вложиться в ремонт и обновление путей – эксперт

Блокирование работы "АрселорМиттал" является свидетельством коррупционного давления на бизнес со стороны власти - экономист

Право покупать социальный газ получили близкие к власти компании - экономист

Минагро удалило реестр льготников на газ из сайта после скандала в СМИ

Рабинович: Цирком вокруг “угольного дела” власть показала свою полную беспомощность

Транспортная комиссия, которая подчиняется президенту, станет инструментом давления на бизнес – Омелян

Между паникой и подготовкой лежит просто пропасть, - Андрей Билецкий о возможном нападении РФ

Блинкен заявил, что Минские соглашения менять не следует – там уже есть всё, что нужно, - Александр Чалый

Остап Дроздов заявил, что сегодня ретро-СМИ со своим шармом неустанно уходят в прошлое

Всеукраинский профсоюз работников сферы права заявил, что менеджмент гипермаркетов должен действовать в соответствии с украинским законодательством

Рекордное количество сообщений о минировании зарегистрировали с начала года: в МВД сообщили подробности

Палатный: «Виновные в миллиардных махинациях с ковидными средствами должны быть наказаны»

Показать еще